Článek

Hračky pro nejmenší. Rozvíjí představivost a myslí na bezpečí

01.11.2017, 16:37

Zajistit kvalitní zábavu malým dětem je velmi těžkou, ale také nesmírně důležitou disciplínou. Pokud máte doma dítě ve věku, kdy začíná objevovat okolní svět, popřemýšlejte nad pořízením hraček, které mu pomohou s rozvojem. Skvělým příkladem jsou naše hračky pro nejmenší.

Malé dítě ochutnává, osahává a zkouší snad všechno, co mu přijde pod ruku. Hlavním úskalím v tomto období je zajištění bezpečného prostoru pro hraní, který zároveň poskytne i možnost pro rozvoj důležitých funkcí. Ať už je to motorika, představivost nebo trpělivost, vaše děťátko musí mít v tomto ohledu v dosahu jen to nejlepší. Proto jsme pro vás pečlivě sestavili kategorii hraček pro nejmenší, která splňuje všechny standardy bezpečnosti a podporuje zdravý růst vašeho dítěte. Jsou vhodné pro malé děti od 7 měsíců až do tří let a naplňují každou potřebu, kterou v tomto věku dítě má.

Potřeba stavět a bořit

Tato potřeba je typická zejména pro malé chlapce-konstruktéry. V malém věku jsou pro děti nevhodné plastové stavebnice s malými částmi, které dítě může vdechnout nebo spolknout. Proto v tomto stádiu dětského vývoje doporučujeme pořídit stavebnice a skládanky dřevěné, které nabídnou spoustu prostoru pro dětskou kreativitu a navíc jsou vyrobeny z nezávadných a přírodních materiálů.

Potřeba představivosti

Ve věku okolo jednoho roku se v dítěti začíná rozvíjet potřeba vytvořit si imaginární svět, ve kterém se zhmotňují představy z pohádek a možné je doslova všechno. Pro holčičky je v tomto ohledu nejlepší vsadit na panenky, které mohou oblékat, zabydlovat do různých domečků a ukládat ke spánku do kolébek a kočárků. Pro chlapečky je zase ideálem bourat a závodit s autíčky nebo kroužit po kolejích s vláčky. Pro obě pohlaví se v tomto ohledu skvěle hodí plyšová zvířátka. Zapomenout nesmíme také tahací hračky a chodítka, které svým designem vytvoří kamaráda na cesty a procházky a pomůžou dítěti s tolik cenným pohybem.

Potřeba chrastit a okusovat

Tento případ se týká těch nejmenších mrňousů. Když jim například rostou zoubky, není to rozhodně nic příjemného pro ně ani pro rodiče. Ke správnému rozvoji dásní a zmírnění bolesti se skvěle hodí kousátka, která můžete dítěti dát do kočárku nebo postýlky. Do kočárku se navíc skvěle hodí závěsné hračky, které chrastí, cinkají, zvoní a zpříjemňují dítěti pohled z kočárku. A spokojené dítě = spokojený rodič.

Potřeba zdokonalovat se

K rozvoji drobné motoriky a myšlení potřebuje dítě překonávat drobné výzvy. Například v podobě motorických hraček, které nejen naučí správně zapojit ruce, ale také napnou mozkové závity. Pro trochu větší děti se pak hodí pexesa a skládanky, u kterých se nebudete nudit ani vy a které cvičí postřeh, trpělivost a trénují schopnost řešení problémů. Hračky pro nejmenší v tomto ohledu vynikají svým bezpečným designem a promyšlenou konstrukcí.

Potřeba být superstar

Malé děti často rádi vydávají nejrůznější zvuky. K tomu, abyste otestovali, jestli máte doma dalšího člena Beatles, vám poslouží zvukové hračky. Rozvinou dětský smysl pro rytmus a přemění dětskou touhu po vyjádření na povětšinou příjemné tóny. Vybrat můžete z nejrůznějších xylofonů, bubínků, chrastidel a nebo třeba rovnou pořídit mini orchestr, který vašemu děťátku poskytne prostor zapojit i ostatní členy rodiny. Doporučujeme dítěti na tvoření hudby poskytnout dostatečný prostor a vyhradit mu vlastní čas. Ideálně ten, ve kterém se nebudete potřebovat soustředit na nějakou náročnou činnost. Z celodenního koncertu totiž může občas bolet hlava.

Jestli se váš potomek už pomalu rozkoukává po okolním světě, dopřejte mu dostatek hraček, které mu objevování světa zjednoduší. Ponořte se do kategorie hraček pro nejmenší a vyberte své ratolesti spoustu zábavy.